reklama Hudební internetová televize All Television
 

Zklamání v podnicích: průmyslová výroba se v červenci znovu propadla o téměř 20 procent

| Autor: Jiří Čech | Přečteno: 5742x

Průmyslová výroba v červenci meziročně klesla o 18,4 procenta. Tržby z průmyslové činnosti v běžných cenách byly meziročně nižší o 19,9 procenta. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad. Český průmysl tak opět výrazně p

„Předběžné údaje o výsledcích českého průmyslu v červenci jsou pro nás určitým překvapením a zklamáním. Zároveň je to důkaz toho, že hospodářská recese zasáhla evropský průmysl velmi těžce, a ten se jen velmi těžce zvedá zpět na nohy. Vzhledem k informacím z podnikové sféry jsme očekávali výrazně lepší výsledek, než je znovu téměř dvacetiprocentní meziroční pokles výroby. Přestože se trend snižování poklesu výroby z června tohoto roku zatím nepotvrdil, jsme přesvědčeni, že situace českého průmyslu se stabilizuje,“ uvedl prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel.

„Důvodem k našemu optimismu pro vývoj v dalších měsících je rostoucí počet nových zakázek a s tím související oživení na evropských trzích, především pak v Německu. Přestože se důvěra v českou ekonomiku pomalu obnovuje, na výsledky průmyslu to zatím nemá větší vliv. Nepochybujeme ale o tom, že výsledky tuzemského průmyslu ve třetím a čtvrtém kvartálu budou více radostné,“ dodal Petr Kužel.

Pokles průmyslové výroby po květnovém růstu v červnu zaznamenaly také země Evropské unie. Zatímco v květnu stagnoval, v červnu propadl o 0,2 procenta, uvedl začátkem srpna Evropský statistický úřad. V červenci se již očekávají černá čísla a mírný růst evropské ekonomiky.

zdroj: komora.cz

Fotogalerie k článku

Informace o uživateli

Jméno: Jiří Čech

Firma:
IČ:
DIČ:

Telefon:
Mobil:

Ulice:
Město:
PSČ:

Přidat do sledovaných

Tuto funkci mohou využívat pouze registrovaní uživatelé

 

Kategorie tiskovek

Zasílat novinkyPřipojte se

 
 

 

Vyhledat